Etusivu
Milla Kuurto toiminnanjohtajaksi PDF Tulosta Sähköposti
Kirjoittanut Ylläpito   
14.12.2011 15:10

 

Milla Kuurto on valittu Poseidon ry:n toiminnanjohtajaksi ja hän on aloittanut työnsä seurassa 1.12. 2011. Poseidonille toiminnanjohtajan nimike on uusi ja sen tehtäviksi on kaavailtu mm. seuratoiminnan kehittämistä, kurssi- ja valmennustoimintaa tukevia toimintoja ja seuran päivittäisasioiden hoitamista. Parhaillaan Milla tutustuu seuran toimintaan, jäseniin sekä muihin toimihenkilöihin ja on seuraavaksi kaikkien seuran jäsenten tavattavissa 17.12. järjestettävässä joulujuhlassa.

Uinti on määritellyt pitkälti myös Millan elämää. Harrastuksen hän aloitti vauvauinnissa vuonna -83, joka vähitellen vaihtui kilpauinniksi Lohjan Uimareissa. Myöhemmin Milla muutti USA:han opiskelemaan liikuntatieteitä, jossa pystyi jatkamaan kilpailua Marshall University:n joukkueessa. Aiemmassa työssään Lohjan Liikuntakeskuksella hän toimi valvoja-ohjaajana, johon kuului mm. uimaopetusta, vauvauinnin- ja vesiliikunnanohjausta sekä toiminnan organisointia. Työskentely Poseidonilla tarjoaakin nyt mielenkiintoisen tehtäväkentän uintiurheilun parissa sekä mahdollisuuden hyödyntää kokemuksiaan vuosien varrelta.

Viimeksi päivitetty 15.12.2011 10:13
 
Copyright © 2014 Poseidonin kotisivu. Kaikki oikeudet pidätetään.
Joomla! on vapaa ohjelmisto ja julkaistu GNU/GPL-lisenssin alla.